Astăzi, SCM Gloria Buzău debutează în liga a doua pe teren propriu în compania formației Csikszereda Miercurea Ciuc.

10.45: Primele reclamații de la buzoieni, referitoare la numărul mic de case de bilete și cozile mari care s-au format.

Ion Cazan, președinte Gloria: „Până aseară s-au vândut doar 150 de bilete. Cele trei case de bilete sunt deschise de marți”

10.50: Acum cele două echipe sunt la încălzire.

Gloria: Balaur – Gîț, Ioniță, Ghinga, Enescu – Vâlsan, Bagiu, Tucaliuc – Vl. Munteanu, V. Alexandru, Chipirliu.

min. 5: în jur de 2500 de spectatori sunt la meci; câteva sute stau la porțile stadionului

min 10, scor 0-0: șut în diagonală, din vole, V. Munteanu, portarul Bordaș respinge din plonjon

min 19, scor 0-0: ocazie mare Csikszereda, atacantul Bencze șutează din întoarcere de la 16 metri, Balauru respinge în corner

min. 21: cozi mari în continuare la casele de bilete. Se intră greu pe stadion și din cauza turnicheților

min 24: Csiksereda e foarte periculoasă în aceste minute. Trei ocazii de a deschide scorul pt. oaspeți

min.25: ocazie mare Chipirliu, reluarea cu capul din 10 metri, de puțin peste

min. 27: Vâlsan trage modest, cu latul, din poziție excelentă

min 33, 0-0: V. Alexandru cere penalty, arbitrul lasă jocul să curgă

min.40: s-a dat drumul la porți, intră oricine, fără bilet

min. 45, 0-0: un minut de prelungire

Finalul primei reprize, scor 0-0. Meci echilibrat, cu ocazii de ambele părți, ceva mai multe în contul Gloriei.

Cei mai buni, de la ambele echipe, au fost portarii.

S-a reluat repriza a doua. Nicio schimbare

min 50, 0-0: Gloria domină, a avut două cornere la rînd. Csikszereda are o medie de înălțime superioară.

GOOOL. min 63, 1-0: Tucaliuc, șut din marginea careului la colțul lung

min 72, 1-0: două schimbări la Gloria. Au intrat Luptak și Calu, au ieșit Vâlsan și Munteanu.

min. 80: 1-0. Csikszereda, nicio ocazie în repriza a doua.

Min. 90, 1-0: patru minute de prelungire, Calu – la un pas de 2-0.

Min 92: Csikszereda forțează egalarea, Gloria masată în propriul careu.

S-a terminat. Gloria învinge cu 1-0 i ia primele trei puncte.

Te rugăm, distribuie acest articol în caz că ți s-a părut util/interesant!

Așteptăm idei/sesizări/ponturi pentru articole pozitive/negative la telefon/SMS 0721.540.938, pe e-mail la aurastereaca@gmail.com sau la facebook.com/auras.tereaca.

loading...

Un comentariu la „Aici, LIVE TEXT, Gloria – Csikszereda

• Auras,din respect fata de club si daca are onoare, cel care a organizat acest meci ar trebui sa plece acasa!