Buzăul și Brăila joacă tare și în amicale. Primele impresii + foto

A fost amical în teorie, dar pe teren fetele au „pus osul”, cum zic spectatorii.

Deși se spune că scorul nu contează, jucătoarele priveau des spre tabelă, iar antrenorii au criticat unele decizii arbitrale.

A fost primul meci în fața buzoienilor pentru noile achiziții ale SCM Gloria, dar și pentru antrenorul Ovidiu Mihăilă. Prima concluzie ar fi că mai e mult de muncă – până ca echipă „să se lege” – și că lipsesc jucătoarele care să arunce de la distanță. Deocamdată, nicio jucătoare n-a impresionat.

Mihăilă s-a „manifestat” în fața băncii, Romeo Ilie a stat liniștit pe scaun
Raluca Petruș (nr. 11) venită de la Cluj a jucat inter stânga atac-apărare. Ana Maria Popa, fostă Iuganu, (nr. 9), venită de la Rm. Vâlcea a jucat tot meciul, extremă dreaptă. Va fi un plus important pt. Gloria
Alexandra Gavrilă, noul centru al Buzăului. Misiune grea, trebuie s-o înlocuiască pe Ilyna
S-a terminat 28-25 pentru Buzău (15-14 la pauză). Weekendul viitor, turneu la Brașov cu echipa gazdă, Slobozia și Rapid
Moment hazliu în repriza a doua. Romeo Ilie a căzut pe parchet, după ce scaunul a făcut trosc
În jur de 150 de spectatori au asistat la meci. Până la pauză a stat și primarul Toma cu soția, curios și el să vadă noile jucătoare
Pricopi, Subțirică și Stoleru au stat pe bancă, fiind accidentate. Ana Maria Simion, accidentată, s-a tratat acasă la Slatina. Interul Diana Munteanu (fostă Druțu) a spus deja adio acestui sezon după ce a făcut ruptură de ligamente în cantonament

SCM Gloria Buzău: Alina Iordache, Ana Maria Mîrcă, Petra Blazek – Maria Gavrilă 6g, Alina Ilie 6g, Raluca Petruș 4g, Oana Apetrei 3g, Ana Maria Popa 3g, Ines Khouildi 2g, Andreea Taivan 2g, Marija Petrovic 2g.

Te rugăm, distribuie acest articol în caz că ți s-a părut util/interesant!

Așteptăm idei/sesizări/ponturi pentru articole pozitive/negative la telefon/SMS 0721.540.938, pe e-mail la aurastereaca@gmail.com sau la facebook.com/auras.tereaca.