Buzoienii au întors scorul după pauză

Victorie mare obținută azi de selecționata de fotbal amatori a Buzăului (campioana României) împotriva celei a Scoției Centrale.

Buzoienii au fost conduși la pauză cu 1-0, gol Kevin Fotheringham min. 16.

Antrenorii Tase Lăptoiu și Cristi Lupu au mutat inspirat la începutul reprizei a doua când au făcut două schimbări.

Fundașul dreapta Istrate a egalat în minutul 67, după care Babageanu a marcat golul victoriei în minutul 84.

De notat că scoțienii au terminat partida în doar 8 jucători de câmp, arbitrul dictând două cartonașe roșii.

Meciul a fost dominat de ai noștri scorul șuturilor pe poartă fiind de 11-2, iar al cornerelor 8-2.

Așa cum se poate observa și din fotografia de mai sus meciul s-a jucat în cocheta stațiune slovenă Dragovrad, acolo unde delegația buzoiană va sta o săptămână.

Vineri, în a doua partidă, buzoienii vor întâlni Georgia, iar apoi luni, Slovenia, în ultimul meci.

Ai noștri mai au nevoie de o victorie pentru a fi siguri de clasarea pe unul din primele două locuri, calificante în faza următoare a Cupei Regiunilor.

Așteptăm idei/sesizări/ponturi pentru articole pozitive/negative la telefon/SMS 0721.540.938, pe e-mail la aurastereaca@gmail.com sau la facebook.com/auras.tereaca.