Coșmarul Chiajna. Iar ne-au bătut. Și nemeritat

Campionatul trecut, Gloria a ratat intrarea în play-off după 0-1 în Crâng cu Chiajna.

În această seară, același scor, același tipar de meci.

Cu Chiajna marcând devreme un gol norocos, după un corner, apoi băgând autobaza și trăgând de timp.

La un moment dat, cei de la Chiajna au început să cadă unul după alul

În repriza a doua, Gloria a dominat autoritar, dar a ratat cele 3-4 ocazii de gol. La ultima dintre ele, în prelungiri, Wiktorski a trimis în bară dar tușierul semnalizase aiurea ofsaid.

Înainte de bară, Gaitan a trimis cu capul dar portarul oaspeților s-a întins și a refuzat egalarea

S-a terminat 0-1, frustrant pentru Gloria, fotbalul e uneori nedrept, iar buzoienii vor ajunge pe 7 dacă Oțelul face măcar egal cu Ripensia.

Runda viitoare e ca o finală pentru Gloria care va juca în Ghencea cu Steaua.

O nouă înfrângere ar însemna că în proporție de 80% Gloria va rata play-off-ul. O mare deziluzie în condițiile în care Gloria a avut cel mai mare buget din liga 2.

SÂMBĂTĂ, ORA 14:00 ⚽ LIGA 3: Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat

SÂMBĂTĂ, ORA 18:00 LIGA ZIMBRILOR: HC Buzău – CSU Suceava

LUNI, ORA 19:15 LIGA FLORILOR: SCM Gloria Buzău – Minaur Baia Mare