Final de meci. Iată ce-au făcut handbalistele de la Gloria la Brăila

Mai degrabă dezamăgire decât bucurie.

Cu câteva minute în urmă s-a încheiat duelul dintre Buzău și Brăila la handbal feminin.

Scor final 26-26, după ce la pauză buzoiencele au condus cu 14-12.

În prima repriză, oaspetele au jucat mai bine și au condus la un moment dat cu 3 goluri (13-10 min. 26) pe fondul jocului bun al rusoaicei Yulia Khavronina – 7 goluri în prima repriză!

Yulia Khvronina – 10 goluri la Brăila!

După pauză, gazdele nu doar că au egalat, dar au avut și două goluri avans: 21-19 (min. 43).

După un final nerecomandat cardiacilor, s-a terminat egal, cu buzoiencele în superioritate numerică și un 7 metri ratat de Khavronina.

Din păcate, buzoiencele au luat doar un punct din trei și au ratat șansa „istorică” de a urca până pe locul 4.

Oportunitate cu care foarte probabil nu se vor mai întâlni până la final – mai ales că urmează două meciuri fără niciun punct. Primul în deplasare contra liderei Rm. Vâlcea, apoi Gloria va sta (Roman s-a retras).

Marcatoare Gloria: Khavronina 10, Leahu 4, Ilyna 3, Nan 3, Gedroit 3, D. Predoi 2, M. Predoi 1

Te rugăm, distribuie acest articol în caz că ți s-a părut util/interesant!

Așteptăm idei/sesizări/ponturi pentru articole pozitive/negative la telefon/SMS 0721.540.938, pe e-mail la aurastereaca@gmail.com sau la facebook.com/auras.tereaca.