Gloria a deschis scorul cu Steaua în Ghencea

Era minutul 3 când atacantul Gloriei, Boiciuc a tras frumos în diagonală și a deschis scorul în Geencea.

Bucurie pentru jucătorii Gloriei care trebuie să câștige pentru a rămâne cu șanse la play-off

Partida e în direct ACUM pe televiziunile de sport.

Cu un minut înainte de pauză, Gloria a ratat o ocazie uriașă de a face 2-0, dar Ariel Lopez a trimis slab din poziție excelentă.

Se face 1-1 în min. 52. După o centrare în careu, mingea sare norocos la Bărbulescu. Mijlocașul Stelei trimite cu latul în diagonală.

Mai devreme, Cr. Ciobanu de la Gloria a fost egoist și atras peste poartă în locul unei pase la Boiciuc.

S-a terminat 1-1, prea puțin pentru situația Gloriei din clasament. Dacă Iași, Oțelul, Dej și Csikszereda își câștigă meciurile din această rundă atinci șansele Gloriei la play-off scad la 20%.

A fost ultimul meci din acest an pentru echipa din Crâng.