Gloria a deschis scorul la Galați!

Gol superb cu care Gloria a deschis scorul la Galați.

După mai multe pase consecutive, Gaitan ajunge singur cu portarul și trimite superb în diagonală

Gol superb marcat și de gazde, Neagu a șutat de la aproape 30 de metri în prelungirile primei reprize, portarul Gloriei a fost spectator.

În minutul 83, scorul este egal, 1-1, fără nicio ocazie în repriza secundă.

De notat că Mihalcea a scos un senior, pe V. Munteanu, și a introdus un al doilea junior pe teren pe Dragoș Lazăr (pe lângă Oteliță)!

În ultimele 7 minute, Gloria va juca în inferioritate, mijlocașul Ariel Lopez a fost eliminat.

Gloria: Stoian – Oteliță, Wiktorski, Marku, Sălceanu – V. Munteanu (Dr. Lazăr), A. Lopez, Gaitan, Blejdea (Neicuțescu) – Dudu, Boiciuc (V. Alexandru)

Meciul e în direct pe canalele de sport.

S-a terminat 1-1. Din păcate, în prelungiri atacantul Gloriei, Valentin Alexandru, s-a lovit rău la nas într-un duel aerian (posibilă fractură a piramidei nazale).

Deși Gloria Buzău are cel mai mare buget și cei mai cu nume jucători din Liga 2 – în clasament echipa e doar pe locul 8 la două puncte de play-off.