Gloria dă gol în minutul 3 din prelungiri!

Toată lumea se pregătea de prelungiri. La ultima fază, Chică-Roșă, atacantul basarabean al Gloriei a luat o acțiune pe cont propriu, a driblat câțiva adversari și a șutat cu sete la colțul lung.

Gol Gloria, 1-2, și buzoienii câștigă greu, cu emoții, meciul din Cupă de la Însurăței cu Dacia Unirea Brăila.

Scorul l-au deschis tot buzoienii, în minutul 27, când atacantul C-tin Stoica, deși căzut pe gazon, a reluat de jos, după o fază confuză în careul gazdelor.

Brăilenii au egalat la mijlocul reprizei secunde după ce tânărul portar Dragoș Horeboiu a comis-o flagrant. A scăpat mingea în față după un șut slab, iar un adversar a împins mingea în plasă.

Meciul a fost difuzat live pe pagina de facebook a clubului brăilean.

DACIA UNIREA BRAILA – GLORIA BUZAU

Publicată de Dacia Unirea Braila pe Miercuri, 21 octombrie 2020

La Gloria e de notat jocul bun al cuplului improvizat de fundași centrali Balgiu – I. Toma, reprofilați stoperi din mijlocaș respectiv fundaș stânga.

Buzoienii au reușit a doua victorie consecutivă (în deplasare), după succesul de sâmbătă de la Călărași (2-0).

Pentru Gloria urmează trei meciuri grele (în campionat) în zece zile.

acasă, sâmbătă cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu (live pe pagina de facebook a Gloriei Buzău)

acasă, miercuri, restanța cu Csikszereda M. Ciuc (live pe pagina de facebook a Gloriei Buzău)

deplasare, sâmbătă, cu CSM Slatina (live pe pagina de facebook a a clubului oltean)