Gloria joacă împotriva a patru jucătoare care au semnat cu… Gloria

De la ora 12.00 a început în direct pe TVR 1 partida din ultima etapă a Ligii Florilor dintre SCM Gloria Buzău și Dunărea Brăila.

Pentru Gloria meciul e doar unul de palmares, întrucât buzoiencele nu mai pot pierde locul 4 – calificant în cupele europene.

De notat că la Brăila evoluează patru jucătoare care au semnat pentru Gloria: Bianca Tiron, Mădălina Zamfirescu, Alina Cseczi și portărița Ljubica Nenezic.

Mădălina Zamfirescu va juca din toamnă la Buzău

În tur, partida s-a terminat la egalitate. Ieri, în penultima etapă, Gloria Buzău a fost învinsă de Gloria Bistrița 29-28.

UPDATE1 : Tiron și Czeczi nu joacă întrucât și-au terminat deja contractele cu echipa din Brăila.

UPDATE 2: De la ora 17.00, handbalistele de la Gloria vor participa la o conferință de presă la Primăria Buzău

UPDATE 3: Jucătoarele de la Gloria au început meciul cum nu se poate mai prost. Brăila a pus 6 goluri avans încă din primele 10 minute: 9-3. Buzoiencele au alergat în doua repriză după egalare, dar Udriștoiu și bielorusa Canaval au marcat când au vrut. S-a terminat 31-29 pentru Brăila, înfrângere usturătoare pentru Buzău în condițiile în care adversarele au jucat fără 4-5 piese de bază. Bine de la Buzău a jucat Maria Gavrilă (oare de ce a fost folosită abia în ultimul meci ?) și slab Alina Iordache, Janusevic, Simion, Livrinikj, Petruș, etc.

loading...

Un comentariu la „Gloria joacă împotriva a patru jucătoare care au semnat cu… Gloria

• Le-am felicitat dupa meciul cu Minaur,dar…deocamdata cartonas galben!Cine -i profesionist tine la onoare si nu’si cu stangul in dreptul,mai fetelor!