În atenția microbiștilor din Buzău. Azi, FC Argeș – SCM Gloria Buzău

UPDATE: Înfrângere pentru Gloria, 1-3 cu Campionii FC Argeș. Buzoienii au egalat la unu imediat dupa pauză, dar apoi la 3 minute (greșeală a portarului Stoian) au primit golul doi, iar în prelungiri și golul 3.

Meci tare azi, în direct, din liga II la Digisport, Telekom Sport 1 și Look Sport.

De la ora 18.00 se joacă, în nocturnă, partida dintre Campionii FC Argeș și Gloria Buzău.

„Mergem la victorie. Ne-am recuperat jucătorii accidentați, ne-am odihnit, ne-am liniștit după ultimele rezultate mai puțin fericite. Trebuie să începem să adunăm puncte și să urcăm din nou în clasament”, a anunțat antrenorul Ilie Stan.

Gloria a strâns doar un punct în ultimele trei etape și nu-și permite azi o nouă înfrângere. Deja a căzut pe locul 9 în clasament și riscă să coboare în a a doua jumătate a clasamentului.

Te rugăm, distribuie acest articol în caz că ți s-a părut util/interesant!

Așteptăm idei/sesizări/ponturi pentru articole pozitive/negative la telefon/SMS 0721.540.938, pe e-mail la aurastereaca@gmail.com sau la facebook.com/auras.tereaca.