Meciul e ACUM, live pe televiziunile de sport

Deschidere rapidă de scor, în minutul 4, în partida începută la ora 11.30: Poli Timișoara – Gloria Buzău.

După o ocazie a Gloriei, la faza următoare – în urma un contraatac șnur – gazdele au marcat prin atacantul Daniel Benzar.

Gloria nu joacă deloc rău, atacă pentru a restabili egalarea, în timp ce gazdele caută să închidă partida pe contraatac.

Gloria: Stoian – Zamfir, Wiktorski, Ghinga, Toma – C. Ciobanu, Gaitan, A. Lopez, Neacșu – Ekollo, Chicăroșă.

De notat că în primele două etape, Gloria a pierdut la limită (1-2 cu Hermannstadt și 0-1 cu „U”Cluj”).

UPDATE: 1-0 la pauză pentru ASU POli Timișoara, după două ocazii importante ratate de Gloria chiar în ultimul minut al primei reprize.

UPDATE 2: Gooool Gloria! Chicăroșă îi fură mingea lui Mera, trage o dată, se respinge, trage a doua oară și mingea se duce pe jos la colțul lung.

Egalare meritată, Gloria fiind echipa mai bună în acest meci.

La Gloria au intrat Andronic și Olteanu în locul lui Lopez și Toma.

Mai sunt 20 de minute, orice rezultat e posibil. Cristi Pustai, e nervos, le cere jucătorilor săi să înscrie și golul doi.

Gloria se bucură pentru golul doi, dar arbitrul anulează reușita pentru henț

S-a terminat 1-1, cu emoții pentru buzoieni, Poli ratând o ocazie mare în minutul 93. De notat că buzoienii au terminat în inferioritate numerică, fundașul drepta Zamfir primind (corect) două galbene în doar 5 minute.

loading...

3 comentarii la „Meciul e ACUM, live pe televiziunile de sport

• Oare „gloriosii” sa guste din plin pentru a treia oara din cupa amara a esecului ???!!!