S-a marcat și golul doi înainte de pauză! Meciul se vede LIVE aici

Prestație bună a Gloriei Buzău în primul meci din play-out la Tg. Jiu cu Viitorul Pandurii.

Meciul e transmis LIVE pe facebook pe pagina clubului oltean.

La pauză Gloria Buzău conduce cu 2-0 după golurile reușite de atacanții Chicăroșă (min. 22, reluare cu capul după un corner) și Ciprian Petre (min. 45, reluare simplă după o acțiune șah-mat a buzoienilor).

Repriza a doua:

0-3, min. 57. Șut Ciobanu de pe dreapta (în urma unui contraatac, ce pasă a dat Tucaliuc!) și Chicăroșă marchează ușor după ce portarul a respins în față.

1-3, min.70: penalty ușor acordat pentru gazde.

La Gloria au ieșit Cip. Petre și Chicăroșă. Au intrat moldovenii Andronic și Iurcu.

1-4, min. 80: Andronic marchează frumos cu un șut la colțul lung, spulberând ultimele speranțe ale gazdelor. Fază simplă, după o degajare a lui Stoian.

2-4, min. 89: șut din afara careului, deviat nefericit pentru Stoian care nu poate opri intrarea balonului în poartă.

Scor final, 2-4, iar Gloria face un pas important pentru evitarea retrogradării. Cu cinci etape înainte de finalul sezonului (play-out), Gloria are 9 puncte avans față de locul 5 (Unirea Slobozia) – loc care duce la baraj. Etapa viitoare, Gloria va sta.

Gloria: Stoian – Pârvulescu, Vârtej, Ghinga, Toma – Ciobanu, Perju, Balgiu, Tucaliuc – Cip. Petre, Chicăroșă.

Rezerve: R. Șerban – Stăiculescu, Socol, Poștoarcă, Iul. Roșu, C-tin. Stoica, Ghe. Anton, Andronic, Iurcu

loading...

Un comentariu la „S-a marcat și golul doi înainte de pauză! Meciul se vede LIVE aici

• BRAVO! O veste bună in pandemia asta, ne mai bucura si pe noi ceva! FELICITARI SI MULTE VICTORII !