Șoferilor le va fi mai ușor

„Ah! Niciodată n-am știut când ai prioritate și când nu”

Așa mi s-a plâns mai demult un taximetrist la intersecția cu străzilor Patriei și Col. Buzoianu cu Independenței.

Zeci de ani în Buzău a existat o struțo-cămilă. Independenței avea prioritate cu Patriei și n-avea cu Col. Buzoianu

În sfârșit, s-a rezolvat!


Marți, reporterul buzoienii.ro a întâlnit un angajat de la Urbis cu un STOP în mână.

Îl dăduse jos de pe strada Patriei și urma să-l monteze pe str. Independenței.

Pe ambele părți ale străzii Independenței – la intersecția cu Patriei – s-a montat marți câte un indicator STOP.

Ulterior, în intersecție a ajuns și un echipaj de la Poliția Rutieră care îi anunța pe șoferii de pe Independenței că trebuie să oprească:


Așadar, de acum, pentru șoferi va fi mult mai simplu.

Va avea prioritate pe Patriei și Col. Buzoianu și va trebui să oprească atunci când va circula pe Independenței.

Citește și:

Auras Tereaca

Jurnalist la buzoienii.ro | Așteptăm sesizările și sugestiile dvs. pe whatsapp la 0721.540.938 sau pe email buzoienii.ro@gmail.com

Un comentariu la „Șoferilor le va fi mai ușor

  • Ideea a fost ca sa fie prioritate dinspre Independenteii, pt ca valorile de trafic sunt mult mai mici decat cele de pe Col Buzoianu si Patriei si nu numai, datorita soferilor care vin in viteza pe Patriei si nici nu tineau cont de trecerile de pietoni. Au fost numeroase tamponari in cele 2 intersectii si vor mai fi.
    Legat de intersectia dintre Independentei si Col.Buzoianu, acolo daca vii pe Independentei dinspre piata trebuie sa intri in intersectie ca sa ai vizibilitate din stanga, datorita masinilor parcate foarte aproape de intersectie.
    Acum cine vine pe Independentei are de asteptat minute bune cand valorile de trafic sunt mari pe Col Buzoianu si Patriei.

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.