ULTIMA ORĂ! Victorie la Cluj! Gol în ultimul minut!

Victorie cu 19-18 obținută în urmă cu câteva minute de SCM Gloria Buzău în deplasare la „U” Cluj.

Buzoiencele au marcat golul victoriei din 7 metri cu 30 de secunde înainte de final!

Apoi, apărarea noastră a rezistat ultimului atac, iar apoi fetele cuplului Muși-Ilie au încins hora bucuriei.

De notat că gazdele au condus aproape tot meciul. 11-9 la pauză și 17-15 în min. 50.

Iată că adversarele n-au mai marcat decât un gol în ultimele zece minute și astfel buzoiencele au reușit să egaleze și chiar să câștige in-extremis.

Răzbunare, probabil, după ce sâmbătă au scăpat printre degete – nemeritat – victoria cu Cisnădie.

Mai trebuie precizat că în ultimele 15 minute, buzoiencele au jucat cu pivotul de rezervă după ce Cristina Nan s-a accidentat destul de grav la nas. Fractura de piramidă nazală și, probabil, o lună absență.

La Gloria a debutat în acest meci și rusoaica Natalia Vinyukova (inter) – 2 goluri, iar acest lucru s-a simțit în evoluția buzoiencelor.

După patru etape, buzoiencele ocupă locul 7, cu două victorii, un egal și o înfrângere.

Următorul meci – pe 7 octombrie, în etapa a cincea, la Buzău cu CSM Slatina oocupanta locului 6.

SCM Gloria: Ilyina 5 (3 de la 7m), Gedroit 4, Predoi Mădălina 4, Vinyukova 2, Alina Ilie 2, Gherman 1, Goran 1.

Te rugăm, distribuie acest articol în caz că ți s-a părut util/interesant!

Așteptăm idei/sesizări/ponturi pentru articole pozitive/negative la telefon/SMS 0721.540.938, pe e-mail la aurastereaca@gmail.com sau la facebook.com/auras.tereaca.