compania de apă felicitare
spital 2024 bun

Gloria bate Măgura și speră să aibă noroc la tragerea la sorți

O nouă confirmare azi: Gloria e cea mai bună dintre echipele slabe.

Ale noastre pierd tot cu primele 6, dar și câștigă pe linie cu cele de la locul 8 în jos.

Azi, în Cupa României, la Sala Sporturilor, Gloria a învins ușor pe Măgura Cisnădie.

Ca și în noiembrie în campionat, echilibru a fost doar în R1.

În partea a doua Gloria s-a distanțat la 3,5,7,9 și chiar 10 goluri (27-17 min. 55). În ultimele 5 minute, când pe teren a intrat junioara Sârb, Gloria a încasat patru goluri la rând, tabela închizându-se la 27-21.

Măgura a fost mai slabă/blazată decât în campionat, acceptând destul de ușor înfrângerea.

Gloria s-a calificat în sferturile Cupei României (primele opt) alături de Rapid, Bistrița, Brăila, Tg. Jiu, Slatina, Zalău și Rm. Vâlcea/ CSM București (meciul se va juca pe 27.02).

Calificarea în primele patru, „Final Four”, depinde de tragerea la sorți. Dacă Gloria cade cu Tg. Jiu, Zalău ori Slatina ajunge în semifinale. Altfel, n-are nicio șansă.