Gloria conduce la pauză. Foto cu tabela de marcaj

UPDATE: Gloria câștigat cu 2-1! Scor final!

Așa a arătat la pauză tabela de marcaj a stadionului Electrica din Timișoara: Ripensia – SCM Gloria Buzău 1-2!

Deși gazdele au deschis scorul repede prin căpitanul C. Toma, buzoienii au întors rezultate prin dubla celuilalt căpitan V. Alexandru.

Atacantul Gloriei a punctat în minutele 13 și 39.

După pauză nu s-a mai marcat niciun gol, iar buzoienii au încins la final hora bucuriei.

Runda viitoare, Gloria joacă în Crâng cu CS Snagov, iar apoi în deplasare cu „U” Cluj. De notat că s-a rezolvat și problema biletelor, fiind deschise încă două case noi în jurul stadionului. Vom reveni cu prețul abonamentelor.

INFORMAȚIE: AZI, de la ora 16.30, la Sala Sporturilor, handbal feminin, meci amical: SCM Gloria Buzău – HC Brăila.

În aceeași etapă s-au mai înregistrat rezultatele: Farul Constanța – Dunărea Călărași 1-0, Csikszereda – Metaloglobus 3-0, Mioveni – Reșița 1-1. Pandurii – ASU Poli Timișoara 0-3 și Daco Getica – Turris Tr. Măgurele 0-3. De la 15.30 se joacă Rapid – Chiajna, luni Snagov – FC Argeș și „U„ Cluj – Pandurii Viitorul Tg. Jiu, iar luni Petrolul – UTA.

Gloria: Balauru – Gît, Ioniță, Ghinga, Perju – Tucaliuc, Balgiu, Vâlsan – V. Munteanu, V. Alexandru, Huiban.

Rezerve: Stoian, Konate, Godin, Camara, Cazan, Enescu, Pîrcălabu.

Te rugăm, distribuie acest articol în caz că ți s-a părut util/interesant!

Așteptăm idei/sesizări/ponturi pentru articole pozitive/negative la telefon/SMS 0721.540.938, pe e-mail la aurastereaca@gmail.com sau la facebook.com/auras.tereaca.