Gloria revine de la 0-2 și câștigă cu 4-2!

De la agonie la extaz.

Așa au trăit suporterii Gloriei meciul de azi de la Dej.

La pauză, gazdele aveau 2-0 după o bâlbâială în apărare și o prostie a portarului Greab (cot în figura unui adversar).

Ultima jumătate de oră a fost însă fantastică pentru Gloria.

Ionuț Șerban, șut superb din afara caruelui (min. 63) a deschis balul.

Puștiul Dumitrache a egalat în min. 82 (reluare cu capul, nemarcat în careul mic), iar două minute mai târziu atacantul Radic a pus latul la centrarea lui Andreas Mihaiu.

Pe final, contraatacurile Gloriei au nimicit apărarea adversă

În prelungiri, croatul Pervan a înscris și el după o fază rapidă de atac a Gloriei.

După acest succes, Gloria urcă pe locurile 2-3, la egalitate perfectă cu Corvinul.

Târâș-grăpiș, pe finalul meciurilor, cu emoții, iată că Gloria a câștigat 3 meciuri din 5 și e în grafic.

Runda viitoare, Gloria joacă în Crâng cu nou-promovata Alexandria.