Victorie. Gloria a prins Craiova din urmă

Meci nici greu, nici ușor pentru Gloria.

Corona e sub Gloria ca buget și valoare a lotului, dar te poate ciupi dacă joci slab.

Buzăul a condus tot meciul (chiar la 5 goluri în startul R2), dar s-a văzut egalat în minutul 45.

Raluca Nicolae, Ilyna și Blazevic au marcat la timp, Măzăreanu a scos trei mingi, asigurând Gloriei un final de meci liniștit.

S-a terminat 32-29, iar Buzăul (locul 7) a egalat Craiova (locul 6) la puncte, chiar înaintea meciului direct din Bănie (23.03).

Până la finalul campionatului (cel mai slab al Gloriei de la revenirea în prima ligă) mai sunt 7 etape. Cel mai important meci e însă sfertul de Cupă de la Buzău cu Rapidul (27 martie).