Gloria își joacă acum ultima șansă la play-off

La această oră se joacă Metaloglobus – Gloria Buzău. Ca să mai spere la play-off, buzoienii au musai nevoie de victorie.

Conform relatărilor de la fața locului, Gloria Buzău a dominat copios prima repriză și a ratat ocazie după ocazie.

Însă, la singurele acțiuni de atac, gazdele au reușit să marcheze de două ori. Între cele două goluri ale gazdelor, Gloria a egalat prin Tucaliuc, iar apoi a ratat prin Pațurcă un penalty.

După ce a ratat penalty-ul, drept pedeapsă, Ilie Stan l-a schimbat pe Pațurcă

Scor la pauză, 2-1 pentru Metaloglobus, rezultat total nedrept pentru Gloria.

UPDATE 1. Adio play-off pentru Gloria. În debutul reprizei secunde Metaloglobus a marcat pentru 3-1.

UPDATE 2. S-a făcut chiar 4-1 pentru Mataloglobus. Ovidiu Herea a transformat un penalty. Soarta meciului a fost pecetluită.

UPDATE 3. Gloria e prăbușită, imediat s-a făcut 5-1, care a fost și scorul final.

♦Min 8 1-0 La prima acțiune de atac a Metaloglobusului, mijlocașul austriac Manuel Botic e găsit în centrul careului, la 12 metri, preia driblează un adversar și trimite în stânga portarului

Min 14 Balgiu șutează de puține pe lângă vinclul porții lui Gavrilaș

Min 23 După o centrare din corner, Chică-Roșă trage din 9 metri, din poziție perfectă, centrală, mult peste poartă

Min 25 1-1 Buzoienii pasează ca la handbal, Cosmin Tucaliuc trage bine de la 15 metri, în dreapta lui Gavrilaș, și egalează

Min 30 Paul Pațurcă ratează un penalty. A apărat Gavrilaș

Min 35 2-1 Lovitură liberă de pe dreapta bătută de Coman, Aguinaldo Mendes reia cu capul din 5 metri în stânga lui Relu Stoian

Min 53 4-1 Metaloglobus are penalty, Ovidiu Herea bate în dreapta lui Stoian și transformă

Min 58 5-1 Aguinaldo Mendes șutează din 8 metri din lateral stânga, la colțul lung, și reușește și el dubla