Gloria a jucat bine cu FCSB o repriză. Dezastru după min. 60

„Goool Gloria!” Așa a strigat crainicul stadionului când Gloria e egalat FCSB.

Era minutul 25 când mijlocașul Gloriei, Cristi Ciobanu, a transformat penalty-ul acordat după un fault la Ekollo.

FCSB făcuse 1-0 încă din minutul 3 după un atac rapid și o respingere nefericită în față a portarului Stoian. Oaidă, la locul potrivit, a pus latul.

Apoi, FCSB a dominat prima repriză, dar fără a-și crea ocazii importante.

În jur de 2500 de buzoieni au asistat la meci

În minutul 60 scorul continua să fie 1-1. La FCSB, vedetele Tănase și Oct. Popescu s-au remarcat doar cu câteva simulări, în timp ce la Gloria polonezul Wiktorski s-a proclamat șeful apărării, dacă nu și al echipei.

În cele două echipe s-au făcut multe schimbări, iar randamentul Gloriei a început să scadă.

Min 70: 1-3! FCSB marchează rapid două goluri după două bâlbe în apărarea Gloriei. Au marcat puștiul Muși și stoperul Vucur.

Min. 75: 1-4. Marchează pentru FCSB și buzoianul Cristi Dumitru (ex-FC Argeș).

Mână moartă la Gloria, închizătorul Gh. Anton face penalty. Vână transformă pentru 1-5, scor final, destul de sever față de ce s-a jucat (mai ales în prima repriză).

loading...

4 comentarii la „Gloria a jucat bine cu FCSB o repriză. Dezastru după min. 60

• Intrebare de profan: din modesta mea contributie (citeste impozit) la fondurile primariei, merge vreun leu la papagalii astia care pierd cu 5-1 in fata lui Becali? Adica vreau sa stiu cu cat ma considera dl Toma mai prost decat dl Becali…

Răspunde
  • @klaxxy „papagalii” astia de care zici tu, s-au intalnit pentru prima data, unii cu altii abia acum 10 zile cand de altfel au si inceput pregatirile, dincolo echipa lui Becali e cam aceeasi de anul trecut si deja au jucat 6 meciuri amicale si se pregatesc de o luna, urmand sa inceapa meciurile oficiale in cateva zile. Cat am jucat cu jucatorii de baza scorul a fost 1-1, dupa cand au intrat rezervele si destul de multi copii, scorul a capatat proportii. Dar e mai simplu sa comentezi fara sa ai vreun habar de fenomenul asta si sa crezi ca fix impozitul platit de tine merge fix la fotbal.

Răspunde
  • Puteau si sa castige cu 10-1, eu tot vreau sa ii ia din carca platitorilor de impozite. Sa ii dea la privat in carca daca vor.

Răspunde
  • Deci Neagu, Toma si cu Rache au strans o mana de oameni pe stadion la un meci cu vicecampioana Romaniei si cea mai titrata echipa totodata. Pe bani publici.